fbpx

Jak jsem v jednom měsíci málem přišla i o druhé dítě.

Rok 2012 byl rokem  velmi významným. Avšak ne tak, jak jsem původně očekávala. V médiích se strašilo koncem světa a pro mě rok 2012 zůstane rokem zvratů a výzev. 1. srpna jsem potratila Tristana.

Uzdravování ze spontánního potratu a následné kyretáže mi dalo zabrat. Dcera byla na prázdninách u mých rodičů, měla jsem tedy po práci čas na sebe a své uzdravování.

Telefonát

Až přišel čtvrtek, 23. srpen. Byla jsem s kolegou na jednání u klienta a řešili jsme obchody s cizími měnami. Kolega byl expert na derivátové obchody a když intenzivně s klientem řešili, jak nejlépe nakoupit opci nebo forward, mou pozornost upoutal opakovaně vyzvánějící mobil.

Volala mi moje sestra, už potřetí za sebou. Cítila jsem, jak se ve mně zvedá vlna nevole a začínám se na ni zlobit. Proč mě prozvání několikrát za sebou? Přece ví, že když telefon neberu, tak nemůžu, mám jednání. Pak jsem se zarazila, to mi k sestře nesedělo. Ona není žádná plašmuška.

Zlobu přehlušil strach.

Omluvila jsem se ze schůzky a vyšla ven před kancelář. Volám sestře zpět, zvedá sluchátko a já slyším:

„Naši jsou v nemocnici a Klárka taky. Snědli smrtelně jedovatou houbu.“A pak opakuje několikrát: „Vím, je to hrozné, jediné dítě.“

Vůbec nechápu, co mi to říká.

Pamatuji si, že jsem cítila uvnitř sebe takový zvláštní stav, klid a jako bych se na tu situaci dívala v kině, jako by se to dělo někomu jinému, jako by se mě to netýkalo.

Vrátila jsem se na jednání, snažila jsem se soustředit na to, co kolega říká, ale nemohla jsem přestat myslet na to, co se stalo.

Hrozící soudní řízení

Večer mi volala paní doktorka z pardubické nemocnice, kde jsem se kdysi sama narodila a řekla mi, že potřebuje podepsat souhlas s léčbou mé dcery a pokud ho nebude mít do 24 hodin, bude kontaktovat soud. Slovo soud ve spojení s Klárkou mě vyděsilo, víc už jsem se neptala. Nakonec jsme vše vyřešily mailem kvůli velké vzdálenosti.

Za pár dní jsem si mohla pro Klárku dojet. V nemocnici se mi vybavilo mé dětství, kdy jsem tam byla jednou hospitalizovaná, zdálo se mi, že se za ty desítky let mnoho nezměnilo, stále stejné bílé kachličky a strohé prostředí. Čekali jsme celé dopoledne, než jsme mohly z nemocnice odejít.

Naše první kroky vedly na oddělení interny, kde ležela moje maminka. Od závojenky olovové měla poškozená játra, a tak musela v nemocnici ještě zůstat. Můj tatínek už byl doma, ten přece v nemocnici nebude, takže podepsal „revers“ a šel.

Zjišťování příčiny nehody

Zahájila  jsem vyšetřování, co se stalo a proč to došlo tak daleko, že se všichni otrávili. Ukázalo se, že tatínek, zdatný experimentátor, donesl z lesa jako obvykle houby a mezi nimi byla jedna – závojenka olovová, která by, jak si myslel, mohla být čirůvka májovka.

Nebyl si jistý, a tak ji odložil na stůl s ostatními houbami. Maminka viděla houby, myslela si, že jsou na vaření a tak z nich uvařila polévku. Právě proto, že celé dopoledne polévku ochutnávala, dopadla z celé rodiny nejhůře.

Důvod je jasný.  (ne)KOMUNIKACE.

Stačilo, aby se tatínek jen zmínil: „Nejsem si jistý.

Stačilo, aby se maminka zeptala: „Mám z těchto hub uvařit polévku?

Neslyšeli ani švagra, jak jim říká, že by tu houbu nejedl, že se mu nezdá.

Sdílení zážitků na konec

Užili si všichni a když byli doma opět v pořádku, došlo i na sdílení zážitků z celé akce. Například sestřina tchyně si vzpomněla, jak byla doma a slyšela houkat záchranku, která jela okolo jejich domu na Pardubice a říkala si, koho to asi vezou. Ani ve snu by ji prý nenapadlo, že je to rodina.

Klárka zase líčila, jak zvracela, i když už nebylo co (zaplaťpánbůh za sebezáchovné mechanismy těla) a jak se moc bála, když jela houkající sanitkou s babičkou, která ležela na lehátku, měla zavřené oči, byla celá bílá a vůbec se nehýbala.

Když se pak můj šéf vrátil z dovolené, přišel k nám do kanceláře a ptal se, zda máme pro něho ještě nějaké další jobovky. Řekla jsem, že mně rodiče otrávili dítě. Jeden z kolegů se ke mně otočil a sdělil mi:

Rodičům, kteří by mi toto udělali, už bych svoje dítě nesvěřil.

Abych nezapomněla, Klárka hodně let poté houby nechtěla ani vidět.

Divíte se?

 

 

  • 3 klíče odemykající uzdravení z potratu + 1 kouzelná formule navíc

    Stáhněte si můj návod ZDARMA a poznejte 3 klíče k vašemu zdraví. Odemkněte uzdravující schopnost vašeho ženského těla.

  • Nejnovější příspěvky
  • Sejděme se na Facebooku