Můj příběh

Moje životní cesta se nese v duchu citátu dramatika Arthura Millera: 

"Bože, dej mi klid, abych přijímal věci, které změnit nemohu, odvahu, abych měnil věci, které měnit mohu, a moudrost, abych je uměl od sebe odlišit.“

Přiznávám, někdy to jde ztuha. 

Příkladem toho je i můj vztah s menopauzou.

Menopauza pro mě byla strašákem od té doby, co jsme celá rodina prožívali velmi těžký přechod mé maminky.  Vzpomínám si na ten pocit bezmoci, nevěděla jsem, jak mamince pomoci. Potkaly ji zdravotní potíže jako například obrovské návaly horka, emoční propady, které vedly až k depresi, a psychická nestabilita.

Sama jsem pak s přibližující se menopauzou dělala, že jsem mladá a ještě jsem plánovala otěhotnět. V hlavě jsem měla, že udělám maximum pro to, abych přechod co nejvíce oddálila. 

Zamlklé těhotenství

Ve 43 letech jsem však prožila nechtěný potrat ukončený kyretáží, který mě totálně rozhodil. Potřebovala jsem se dát dohromady fyzicky a psychicky a poprvé jsem se potkala s hormonální jógovou terapií podle Dinah Rodrigues a od té doby ji cvičím.  Díky skvělým výsledkům této metody jsem se stala  její lektorkou, abych i ostatními ženám i mužům pomáhala ke zdraví, radosti a vitalitě. 

Padesátka na krku

Když mi bylo 50 let, udeřila menopauza.  Nezvána. Nečekána. Byla jsem zaskočená.  Najednou jsem se cítila  méně ženou. Trvalo mi nějaký čas, než jsem se s tím psychicky vyrovnala.

A to i přesto, že emoce u mě nelétají jako na houpačce,  neklesá mi libido, nemám deprese ani obrovské návaly horka a spím dobře.

Moje potíže v menopauze

Jediné, co mě občas zlobí, je mírně zvýšený cholesterol. A za to, hádám,  může moje láska k čokoládě. Když mi poprvé naměřili  zvýšený cholesterol, jedla jsem denně spoustu mléčné čokolády.

A tak jsem mléčnou  nahradila kvalitní hořkou a přiznávám, chvíli mi trvalo než jsem si zvykla. Zvýšila jsem intenzitu cvičení hormonální jógy a na další kontrole jsem prošla. Bez čokolády si totiž svůj den vůbec nedovedu představit. 

Jsem si jistá, že za to, že přechod u mě proběhl bez větších potíží, vděčím právě cvičení hormonální jógové terapie. 

Je konec?

Když jsem pochopila, že je to skutečně konec  a že už nikdy nebudu moci mít děti a že to nezměním, vydala jsem se zkoumat ten neznámý svět - přesně ten svět za zenitem, kam není vidět, dokud Vám není 50.

Na pomoc jsem si vzala i ženské taneční meditace Mohendžodáro. Díky nim se nořím do hlubin své ženské duše.  Bádám, experimentuji a prožívám, co to znamená být ženou. 

Nový začátek

Opustila jsem bankovnictví, ve kterém jsem jako zaměstnankyně fungovala 25 let. Najednou mě přestalo těšit honit se za vyššími a vyššími výkony. Dokazovat si, že mám na to, abych uspěla v konkurenci ostatních kolegů, mě přestalo motivovat. 

Pořídila jsem si živnostenský list a začala jsem pomáhat  ostatním ženám i mužům, aby se cítili v pohodě zejména díky hormonální jógové terapii. Cítím se skvěle a i ti, kteří se mnou cvičí.

Potkat se můžeme naživo na kurzech hormonální jógové terapie nebo ve Šťastné menopauze. Ráda Vás poznám:

Dinah Rodrigues