Už těžíte z výhody menopauzy číslo 1: „STOP kompromisům“?

Menopauza je období, kdy se naše tělo připravuje na přechod do další životní etapy. Přichází  útlum reprodukční funkce ženského těla, ustává menstruační cyklus.

Má to své výhody a nevýhody.

Výhoda číslo 1:

Přestane se nám  chtít dělat kompromisy a stále omlouvat ostatní.

 

Už nás nebaví dělat kompromisy, které zanechávají hořkost na jazyku. Jde to zlehýnka, nenápadně. Najednou zjistíme, že už nemáme chuť ani energii pracovat za kolegu v kanceláři nebo se hádat o maličkosti s manželem nebo dětmi.

 

Mamince a tatínkovi, pokud ještě máme to štěstí a jsou naživu, jsme vděčné za to, že se o sebe postarají a snaží se být co nejdéle soběstační.

Maminku přestaneme informovat o tom, kde přesně a v jaké fázi menopauzy se nacházíme vzápětí poté, co k narozeninám dostaneme knihu

Jak se uklidnit rychle a efektivně,

kde najdeme stovky dobrých rad a dechových technik pro každý den naší menopauzy.

Má nás ráda, myslela to dobře.

 

 

To naše inteligentní ženské tělo podezírám z toho, že si zcela záměrně bere hodně energie na vlastní přeměnu a na zbytečnosti už nezbývá.

Není kde brát.

Housenka, když se mění na motýla, tak se zakuklí. Nám tento luxus bohužel dopřán není.

Naše transformace probíhá za pochodu,  někdy i v běhu, pokud jsme zvyklé na velké nasazení.

 

 

Osobní vztahy a rodina

Osobně ještě úplně nejsem v pohodě s touto výhodou ve svých osobních vztazích. Učím se uvědomovat si, co vlastně chci, co chce moje tělo a pak to vyjadřovat. A někdy si musím přiznat, že jsem z toho pěkně zmatená.

Ono je na jednu stranu jednodušší zeptat se v rodině, co chtějí oni a udělat to, aby byli spokojení a já též, díky jejich spokojenosti. Jenže v menopauze mně tento způsob řešení přestal uspokojovat. Není zbytí.

Experimentuju.

Učím se uspokojovat své potřeby, být spokojená sama a vysvětlit v rodině, že i oni budou spokojení, když budu spokojená já.

Prostě úplně naopak.

 

 

Někdo je s tím v pohodě, někdo ne, a tak se učím i vymezit si hranice. Učím se být při tom laskavá a klidná.

Jak mám vědět, kde jsou mé hranice, když jsem to doteď neřešila?! Dochází tak i ke konfliktům, kterým jsem se dříve vyhýbala.

A emoce lítají…

 

 

Občas se bojím. Budou mě mít doma rádi i tak?

 

 

Práce a zaměstnání

Konečně jsem se rozhoupala a odešla jsem ze zaměstnání, které mě stále méně a méně uspokojovalo. Najednou jsem zjistila, že mi chybí motor, motivace, abych se hnala za finančními výsledky, za pochvalou šéfa a uznáním kolegů. Měla jsem skvělého šéfa, práci, která mě roky naplňovala a kolektiv, v kterém jsem vždy věděla na čem jsem.

Co budu dělat?

Chyběla mi představa, čím jiným bych se mohla uživit. Co by mě bavilo. Bála jsem se přejít na druhý břeh a stát se podnikatelkou. Nedovedla jsem si však představit, že budu zaměstnaná jako dravá obchodnice až do důchodu, což znamenalo pobýt dalších skoro 20 let.

Nakonec volba padla na hormonální jógovou terapii, kterou jsem si chystala jako zábavu na důchod a kterou cvičím už téměř 7 let.

 

 

Její výsledky mě přesvědčily, že to má smysl, učit jiné ženy a muže, aby se i oni cítili nejen v přechodové fázi svého života vitální a byli zdraví.

Bude to i Vaše volba?

Až se uvolní nouzový stav, přijďte vyzkoušet, ráda Vás osobně poznám. Více o hormonální józe tudy